Є піддони, з клеймовим позначенням «EUR» і «EPAL». Також, є тільки з клеймовим позначенням «EPAL», а є аналогічні піддони без клейм. Розповідаємо, від чого це залежить.
ІСТОРИЧНО СКЛАЛОСЯ
«На піддоні, зробленому в Європі, завжди є два фіксованих клейма -” EUR “і” EPAL “» – більшість людей мають помилкове враження, та помиляються завдяки неправдивій інформації яка поширюється в інтернеті.
А як насправді?
Позначення «EPAL» є абревіатурою European Pallet Association (Європейська асоціація виробників палет). Засновано асоціацію в 1991 році як галузеве об’єднання ліцензованих виробників палет і ґратчастих ящикових піддонів «EPAL / EUR», представлена національними комітетами в 14 країнах. Об’єднує виробників і ремонтників «EPAL / EUR» піддонів, відповідає за якість вироблених EPAL / EUR піддонів і їх ремонту. Організація видає ліцензії на відповідну діяльність, перевіряє європейські виробництва, формулює вимоги. До України піддони «EPAL / EUR» завжди приходили з вантажами, потім залишалися і експлуатувалися на правах б/у тари.
EUR – знак повідомляє, що піддон зроблений в країнах ЄС.
EPAL – знак Європейської паллетного Асоціації. Піддон з клеймовим логотипом, виготовлений відповідно до норм і вимог Асоціації – з дотриманням усіх технологій. Відповідає певному стандарту якості, а саме виробництво функціонує по потрібному формату (аж до наявності на підприємстві спеціально відведених зон для куріння).
До слова, перші стандарти європіддонів були введені в період Другої світової війни. У той час транспортування здійснювалися по більшій мірі залізницею, а тому параметри піддонів відповідали габаритам вантажних вагонів. До серпня 2013 роки відповідні піддони таврувалися знаками «EUR» і «EPAL». Знак національних залізниць і маркування «EUR» перестали використовуватися з 1 серпня 2013 року. Після припинення співпраці Міжнародного союзу залізниць (UIC) і EPAL в області палет, EPAL продовжив роботу як самостійна організація.
Отже, європалети виробляються в Європі за виключною ліцензією EPAL, відповідають міжнародним нормам якості та придатні для обміну.
Маркування з серпня 2013 року: «EPAL» в овалі по чотирьох кутах піддону.